Як порахувати молекулярну масу речовини?
Щоб розрахувати молярну масу сполуки (складного речовини), слід індекс, що позначає кількість речовини атомів кожного елемента в одному молі, помножити на молярну масу цього елемента та отримані дані скласти.
приклад 1. У молекулі води Н2О 2 атоми водню та 1 атом кисню. Атомна маса водню = 1, а кисню = 16. Тому молекулярна маса води дорівнює 1 + 1 + 16 = 18 атомних одиниць маси, а молярна маса води = 18 г/моль.
Молярова маса – Характеристика речовини, ставлення маси речовини до його кількості. Чисельно дорівнює масі одного моля речовини, тобто масі речовини, Що містить число частинок, що дорівнює числу Авогадро
Відносна молекулярна маса знаходиться як сума молярних мас реч-ва, тобто у випадку з воднем-газом Mr = 2 * M (H).